https://pgen.pl/assets/cache/41bc8a3d454bdae0ebc966cd5287304f_750_319_optim.jpg
Zobacz zdjęcia ze Święta Piłki Nożnej!

Miłośnicy piłki nożnej w dniu 23 września, dzień po meczu Ligi Narodów, w którym Polska zmierzyła się z  Holandią, na murawie PGE Narodowego mogli podziwiać kolejne piłkarskie rozgrywki, które podczas Święta Piłki Nożnej 2022 rozegrały ze sobą światowej sławy gwiazdy futbolu. 

W pierwszym, pokazowym meczu kibice zobaczyli zmagania drużyny złożonej z piłkarzy, którzy pod wodzą legendarnego Kazimierza Górskiego, patrona PGE Narodowego, w 1972 roku pokonali w finale igrzysk w Monachium Węgry i wygrywając 2:1 zdobyli złoto oraz tych, którzy reprezentując  Polskę w 1992 roku zmierzyli się z Hiszpanami i finalnie w Barcelonie zdobyli srebro. Na największym stadionie w kraju zagrali więc m.in. Arkadiusz Onyszko, Marek Saganowski, Dariusz Kubicki, Piotr Świerczewski, Grzegorz Mielcarski, Marek Koźmiński, Wojciech Kowalczyk, Andrzej Juskowiak, Jerzy Gorgoń, Grzegorz Szamotulski i sam Włodzimierz Lubański, który może poszczycić się 75 rozegranymi meczami w reprezentacji Polski i 48 strzelonymi golami. Przeciw nim, na PGE Narodowym stanęła drużyna złożona z ich przyjaciół, w której wystąpił m.in. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk oraz inne znane osoby ze świata telewizji i mediów w tym Rafał Maserak, Rafał Mroczek czy też Tomasz Zubilewicz.

Za pierwsze celne trafienie w spotkaniu odpowiadał Mirosław Waligóra, który umieścił piłkę w bramce rywali strzałem z dystansu, a następnie wynik na 2:0 dla olimpijczyków podwyższył Dariusz Gąsior. Autorem trzeciej bramki w meczu został Maciej Bykowski. Drużyna przyjaciół zdobyła honorowego gola dzięki Bartoszowi Ignacikowi, a mecz zakończył się wynikiem 4:1 dzięki bramce autorstwa Andrzeja Juskowiaka. 

Po meczu pokazowym, w którym rozegrano dwie połowy trwające po 30 minut, rozpoczął się drugi mecz Święta Piłki Nożnej 2022, w którym na murawę po raz kolejny wybiegli grający we wcześniejszym spotkaniu Piotr Świerczewski i Marek Koźmiński. Oprócz nich w drużynie polskich gwiazd kibice mogli podziwiać m.in. Tomasza Hajto, Marcina Wasilewskiego, Jakuba Wawrzyniaka, Michała Żewłakowa, Jacka Krzynówka, Macieja Żurawskiego, Jacka Bąka, Tomasza Kłosa, Radosława Majdana i Dariusza Dziekanowskiego. W drużynie Portugalii zagrali m.in. Nuno Valente, Jorge Andrade, Rui Barros, Fernando Meira, Abel Xavier i Maniche.

Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelił Maniche, jednak po kilku minutach do wyrównania udało się doprowadzić Maciejowi Żurawskiemu. Remis nie trwał jednak długo za sprawą Edinho, który umieścił piłkę w oknie bramki trzy razy z rzędu zaliczając tym samym hat-tricka. Pierwsza połowa meczu zakończyła się finalnie wynikiem 6:1 dla Portugalii. Po powrocie z szatni na murawę, gole zaczęli strzelać Polacy. Portugalskiego bramkarza pokonał Marcin Wasilewski, a następnie po raz kolejny Maciej Żurawski, który po kolejnym celnym strzale Edinho strzelił jeszcze swego trzeciego gola. Ostatecznie Portugalczycy wygrali mecz wynikiem 7:5. 

Przez cały czas trwania wydarzenia, czyli od momentu otwarcia bram o godzinie 16.00 goście mogli spędzać czas w przygotowanych specjalnie na ten dzień strefach sportowych animacji rozmieszczonych na promenadzie zewnętrznej obiektu. O jak najlepsze spędzenie czasu zarówno przez dzieci, jak i całe rodziny zadbali m.in. partner tytularny obiektu oraz partner samego wydarzenia PGE Polska Grupa Energetyczna czy też Coca-Cola. W tej strefie, w ramach "FIFA World Cup Throphy Tour by Coca-Cola", podziwiać można było mierzący 36 cm Puchar Świata FIFA wykonany z 18-karatowego złota, który dzień wcześniej, podczas konferencji odsłonił słynny piłkarz Marcel Desailly.

Tegoroczna edycja Święta Piłki Nożnej zgromadziła na PGE Narodowy miłośników tej dyscypliny sportu, w celu wspólnego celebrowania trzech historycznych jubileuszy – 10. urodzin największego stadionu w Polsce, czyli PGE Narodowego im. Kazimierza Górskiego, a także upamiętnienie zdobycia przez polską reprezentację piłkarską złotego medalu olimpijskiego w Monachium w 1972 roku i srebrnego medalu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. To wyjątkowe wydarzenie sportowe powstało we współpracy PGE Narodowego oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Sponsorem Głównym piłkarskiego święta był PKO Bank Polski. Partnerami wydarzenia zostali Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej, Fundacja Kazimierza Górskiego, PGE Polska Grupa Energetyczna, Coca-Cola oraz Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO. Partnerem technicznym imprezy było 4F.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia:

Link skrócony: pgenarodowy.pl/12109-2a63f

Galeria